فرآب زیست

سال تاسیس ۱۳۷۷

ساخت، نصب، راه اندازی و بهره برداری تصفيه خانه های آب و فاضلاب شهری و صنعتی

شرکت فاضلاب تهران اعلام کرد:
شرکت فاضلاب تهران آمادگی خود را برای تحویل ۴۵ میلیون مترمکعب پساب در سال به شهرداری برای آبیاری فضای سبز تهران اعلام کرد.
Print
Telegram
WhatsApp
Email

معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران با اعلام این خبر گفت: متاسفانه به علت فراهم‌نشدن زیرساخت‌های انتقال پساب از سوی شهرداری تهران، امکان انتقال و استفاده از پساب برای شهرداری میسر نشده است و پساب‌ تولیدی که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است در مسیل‌ها و کانال‌های آب تخلیه می‌شود.

بر اساس تفاهم‌نامه امضاشده بین وزارت نیرو و شهرداری تهران و به منظور جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی، مقرر شده است تا افق سال 1410 شرکت فاضلاب تهران 145 میلیون مترمکعب پساب در سال برای آبیاری فضای سبز در اختیار شهرداری تهران قرار دهد و در مقابل شهرداری نیز ملزم است به همین مقدار برداشت از چاه‌ها را کاهش دهد.

سید مرتضی احتشامی تاکید کرد: سال گذشته حدود 1.5 میلیون مترمکعب پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک غرب برای آبیاری فضای سبز شهرداری منطقه ۲ و  500هزار مترمکعب نیز برای آبیاری فضای سبز برج میلاد پمپاژ شد.

به گفته معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران در حال حاضر بدون انعقاد هیچ‌گونه قراردادی فضای سبز شهرک شهید محلاتی با پساب تصفیه‌خانه فاضلاب محلاتی و آبیاری پارک پردیسان با پساب تصفیه‌خانه شهرک غرب انجام می‌شود.

منبع خبر: tpww.ir
تاکنون امتیازی داده نشده

تصاویر

پساب تصفیه خانه فاضلاب فاضلابŒÄ

اخبار مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمادگی تحویل ۴۵ میلیون مترمکعب پساب در سال به شهرداری