فرآب زیست

سال تاسیس ۱۳۷۷

ساخت، نصب، راه اندازی و بهره برداری تصفيه خانه های آب و فاضلاب شهری و صنعتی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: پنج درصد تهرانی‌ها ۱۵ درصد از کل مصرف آب تهران را به خود اختصاص می‌دهند.
Print
Telegram
WhatsApp
Email

محمدرضا بختیاری درباره وضعیت تامین آب استان تهران در تابستان گفت: این مساله وابسته به میزان بارش‌هاست اما با این حال سناریو بدبینانه‌ای تدوین شده است و امیدواریم که با مشکلات جدی مواجه نشویم.

بختیاری با بیان این‌که پیش‌بینی ما این است که تابستان مصرف آب به ۳.۹ میلیون متر مکعب برسد، گفت: تاکنون سه میلیون اخطار برای مشترکان پرمصرف فرستاده‌ایم و اگرچه آب را قطع نکرده‌ایم اما چنانچه این روند ادامه‌دار باشد، آب پرمصرف‌ها را قطع خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به این‌که ۶۵ درصد تهرانی‌ها زیر الگو یا در حد الگو آب مصرف می‌کنند و ۳۵ درصد پرمصرف هستند، افزود: در سال‌های گذشته شاهد همراهی مشترکان بودیم اما واقعیت این است که تا نقطه استاندارد مدیریت مصرف فاصله داریم و باید به این مساله به‌طور ویژه توجه شود.

او با بیان این‌که حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب و تقریبا برابر با ۲۰ درصد آب کل کشور در شهر تهران مصرف می شود، گفت: هم اکنون هدررفت آب تهران ۲۲ درصد است. مطابق قانون موظفیم تا سال ۱۴۱۰ عدد هدررفت آب را به ۱۵ درصد برسانیم که هم تراز با استانداردهای جهانی است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نوسازی شبکه‌های آب‌رسانی فرسوده قبل از به پایان رسیدن عمر مفید لوله‌ها یکی از راه‌های جلوگیری از هدررفت است.در همین چارچوب آبفای استان تهران سال گذشته با اعتباری افزون بر ۴۲۳۷ میلیارد ریال ۱۶۰ کیلومتر از شبکه فرسوده آب‌رسانی و ۱۴هزار رشته انشعاب فرسوده در سطح استان را نوسازی کرده است. هم‌چنین در چارچوب آب‌رسانی به نقاط جدید و تامین آب شرب، سال گذشته ۱۵۷ کیلومتر خطوط انتقال و ۷۵ کیلومتر توسعه شبکه با لوله‌هایی در اقطار پایین‌تر در استان تهران اجرا شده است.

منبع خبر: tpww.ir
3/5 - (1 امتیاز)

تصاویر

مشترکان-پرمصرف-الگوی-مصرف-سرانه-مصرف-آب-و-فاضلاب-مدیریت-مصرف-122

اخبار مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 درصد تهرانی‌ها 15 درصد آب را مصرف می‌کنند